Ultrasonografia w gabinecie weterynaryjnym


dostęp do archiwum przez 48 godzin!

test po każdym szkoleniu

certyfikat ukończenia kursu

uznani praktycy i wybitni specjaliści

 

Zapisz się już dziś!

UWAGA: link z zaproszeniem do archiwum
z  wykładu udostępniamy do 24 godzin po zakończeniu wydarzenia.

 


Poznaj naszych wykładowców

  • lek. wet. Mateusz Hebel Specjalista radiologii weterynaryjnej. Absolwent studiów podyplomowych „Nowoczesne narzędzia diagnostyki medycznej i terapii” na Politechnice Krakowskiej. Nauczyciel akademicki na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wykładowca w ramach studium specjalizacyjnego „radiologia weterynaryjna” na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach. Prowadzący liczne szkolenia radiologiczne i ultrasonograficzne dla lekarzy weterynarii. Autor i współautor licznych publikacji naukowych oraz zawodowych dla lekarzy weterynarii.
  • dr n. wet. Wojciech Kinda Specjalista radiologii weterynaryjnej. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Do 2020 roku pracownik Katedry i Kliniki Chirurgii na macierzystej uczelni. Obecnie prowadzi własną praktykę, opartą głównie na teleradiologii i szkoleniach indywidualnych z ultrasonografii.
  • lek. wet. Jan Lorenc Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, gdzie w 2008 roku podjął pracę na Katedrze i Klinice Chirurgii i rozpoczął przygodę z diagnostyką obrazową. Od 2010 roku członek European Association of Veterinary Diagnostic Imaging i regularny uczestnik międzynarodowych kongresów, gdzie uzupełnia wiedzę niezbędną do pracy w zakresie ultrasonografii i radiografii. Od 2016 roku członek zarządu Sekcji Weterynaryjnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Poza pracą kliniczną i dydaktyczną amator ornitologii i gier strategicznych.
  • dr n. wet. Anna Łojszczyk W 2006 roku ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, gdzie następnie podjęła zatrudnienie w Pracowni Radiologii i Ultrasonografii Katedry i Kliniki Chirurgii Zwierząt. W 2013 roku obroniła pracę doktorską z zakresu radiologii weterynaryjnej i zaczęła pracę na stanowisku adiunkta, poświęcając się pracy naukowo-badawczej związanej z diagnostyką obrazową zwierząt towarzyszących. Od wielu lat jest członkiem EAVDI – European Association of Veterinary Diagnostic Imaging. W 2016 roku zdobyła tytuł specjalisty w dziedzinie radiologia weterynaryjna
  • lek. wet. Marta Boruczkowska Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Od 2016 roku specjalista chorób wewnętrznych psów i kotów (UWM Olsztyn) oraz chorób zwierząt nieudomowionych (SGGW Warszawa). Ukończyła podyplomową szkołę kardiologiczną organizowaną przez The European School for Advanced Veterinary Studies w Luksemburgu. Na co dzień stacjonuje w Trójmieście i tam otacza opieką kardiologiczną i pulmonologiczną swoich pacjentów. Specjalizuje się w echokardiografii i diagnostyce radiologicznej klatki piersiowej. Niespokojna dusza, typ ciągłego poszukiwacza nowych rozwiązań i metod leczenia, organizatorka indywidualnych szkoleń dla lekarzy weterynarii. Jest członkiem ESVC (The European Society of Veterinary Cardiology) oraz PSLWM (Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt) .
  • lek. wet. Tomasz Ciecieląg Ukończył studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UP w Lublinie w 2005 roku. Zajmuje się i pasjonuje echokardiografią i ultrasonografią jamy brzusznej od 2007 roku. W 2011 roku uzyskał tytuł specjalisty Chorób Psów i Kotów. Obecnie współpracuje z zaprzyjaźnionymi lecznicami głównie w zakresie ultrasonografii i echokardiografii. Chętnie bierze udział w szkoleniach zarówno jako uczestnik jak i prowadzący. Poza pracą od zawsze jego największą namiętnością była i jest gitara elektryczna oraz muzyka co widać i słychać w zespole Setheist.
  • dr n. wet. Natalia Sowińska Ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu w 2009. W 2013 roku obroniła pracę doktorską, którą przygotowywała w Katedrze Rozrodu Zwierząt na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu, pod opieką pana prof. Wojciecha Niżańskiego i w Leibniz Institute for Zoo and Wildlife Research w Berlinie, pod opieką pani prof. Katariny Jewgenow. W 2012 ukończyła studia specjalizacyjne z zakresu Rozrodu Zwierząt, a w 2017 z zakresu Chorób Zwierząt Nieudomowionych. Od 2010 jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Weterynaryjnego Rozrodu Małych Zwierząt (EVSSAR). W trakcie swoje pracy zawodowej odbyła liczne staże zagraniczne m.in. w Klinice Małych Zwierząt w Monachium (LMU), w Klinice Rozrodu w Hanowerze (TiHO) oraz w Klinice Małych Zwierząt Szent Istvan University w Budapeszcie. Od 2020 pracuje na stanowisku adiunkta Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Poznaniu oraz przyjmuje pacjentów w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu rozrodu zwierząt, a także wielu wystąpień konferencyjnych. Jej zainteresowania kliniczne i naukowe koncentrują się dookoła rozrodu zwierząt towarzyszących oraz biotechnik rozrodu kotów i dzikich kotowatych. Prywatnie jest miłośnikiem psów, szczęśliwą właścicielką 5 letniej suczki-mieszańca oraz mamą Stasia i Florka. Uwielbia sport i spędzanie czasu na świeżym powietrzu.
  • lek. wet. Lidia Nosal Absolwentka Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie oraz członek AOVET (Advanced Techniques of Small Animal Fracture Management). Stażystka w klinice Emergency Vets Now w Wielkiej Brytanii, od początku studiów mocno związana ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Krakowie. Stale poszerza swoją wiedzę z zakresu ultrasonografii i chirurgii na szkoleniach w kraju i za granica, takich jak AOVET oraz ESAVS (European School for Advanced Veterinary Studies). Na codzień pracuje w gabinecie weterynaryjnym ARWET w Wieliczce, prowadzi również liczne szkolenia z zakresu ultrasonografii jamy brzusznej, klatki piersiowej oraz układu mięśniowo-szkieletowego. Dodatkowo tworzy edukacyjny fanpage zrzeszający lekarzy medycyny weterynaryjnej oraz studentów pragnących zgłębiać tajniki ultrasonografii oraz chirurgii Vetlisek Prywatnie jest fanką Jasia Fasoli oraz motocykli.
  • lek. wet. Michał Gruss Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach w Poznaniu. Od roku 2017 zawodowo związany z Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej w Poznaniu. Ukończył wiele polskich oraz zagranicznych szkoleń. Pasjonat ultrasonografii; członek European Association of Veterinary Diagnostic Imaging. Poza pracą amator ornitologii oraz enologii.

Poznaj tematy szkoleń

18 grudnia 2021
19:00

18 grudnia 2021
19:00


Więcej informacji

Szkolenia odbywają się na platformie Clickmeeting. Po opłaceniu złożonego zamówienia otrzymasz na podany w zamówieniu adres e-mail potwierdzenie rejestracji w wybranych wydarzeniach.

Przed rozpoczęciem każdego webinarium otrzymasz z platformy Clickmeeting potwierdzenie płatności wraz z danymi dostępowymi do szkolenia.

Warunkiem otrzymania certyfikatu ze szkolenia jest opłacenie kosztu uczestnictwa oraz zalogowanie się i udział w szkoleniu.