Szkolenie: Podstawy ultrasonografii psów i kotów

3.075,00  brutto

Szkolenie: Podstawy ultrasonografii psów i kotów

Prowadzący: lek. wet. Michał Gruss, lek. wet. Paweł Brzostek

Zapraszamy na dwudniowe szkolenie z podstaw ultrasonografii jamy brzusznej psów i kotów.

Z ultrasonografią jest jak nauką gry na instrumencie – bez solidnych podstaw nie da się ruszyć dalej. Dlatego też właśnie to szkolenie uważamy za najważniejsze w naszej edukacyjnej puli – dzięki niemu unikniesz błędnych nawyków, które są częsta przyczyną nietrafionych diagnoz.

Szkolenie przeznaczone dla lekarzy weterynarii, którzy rozpoczynają swoją przygodę z ultrasonografią, ale również dla tych, którzy nie czują się pewnie w badaniu narządów jamy brzusznej lub chcieliby udoskonalić swój warsztat. Celem szkolenia jest opanowanie badania ultrasonograficznego w stopniu umożliwiającym swobodne uwidocznienie narządów jamy brzusznej u psa i kota oraz nabycie wiedzy i umiejętności pozwalających na świadomą interpretację obrazu i rozpoznanie częściej spotykanych patologii narządów jamy brzusznej.

Warsztaty obejmują szczegółową część teoretyczną, wspólną analizę skanów oraz samodzielne badanie pacjentów pod okiem prowadzącego. Wspólnie zdobywamy umiejętności, które są niezbędne na każdym kolejnym etapie nauki ultrasonografii. Niezależnie od tego, czy planujesz żyć z ultrasonografii, czy jako internista wykorzystujesz tę metodę w codziennej pracy – to szkolenie jest dla Ciebie!

PLAN SZKOLENIA

Dzień 1 10:00-18:00

Część wykładowa
– Fizyczne podstawy ultrasonografii (nauka chodzenia)
– Wybrane artefakty (jak nie dać się nabrać obrazowi)
– Techniczne aspekty badania (zdobywamy solidny warsztat, który jest niezbędny do dalszego rozwoju)
– Ocena narządów jamy brzuszne: układ moczowy i rozrodczy, nadnercza, śledziona, wątroba i drogi żółciowe. (uczymy się jak prawidłowo oceniać poszczególne narządy i poznajemy prawidłowe warianty obrazu)
-przerwa obiadowa

Część praktyczna
– Badanie demonstracyjne („..pokaż mi a zapamiętam…”
– Samodzielne badanie pacjentów w małych grupach („…pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

 

Dzień 2 9:00 – 16:00

Część wykładowa
– Wybrane patologie w obrazie USG: wspólna interpretacja wysokiej jakości skanów (poznajemy obrazy cześciej spotykanych patologii, próbujemy je zrozumieć i zapamiętujemy)
– Przerwa obiadowa

Część praktyczna

– Samodzielne badanie pacjentów w małych grupach (psy i koty)
– Rozdanie certyfikatów

lek. wet. Michał Gruss

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach w Poznaniu. Pasjonat ultrasonografii. Członek European Association of Veterinary Diagnostic Imaging, International Veterinary Ultrasound Society oraz Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Asystent w Katedrze Chorób Wewnętrznych i Diagnostyki na wydziale Weterynarii i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, gdzie wykłada Diagnostykę Obrazową.
Swoje umiejętności i wiedzę wykorzystuje nie tylko w pracy klinicznej i akademickiej, ale również dzieląc się nią pisząc do literatury branżowej oraz prowadząc autorskie szkolenia z zakresu ultrasonografii, w trakcie których zawsze przedstawia najnowszą wiedzę. Prywatnie szczęśliwy mąż i tata, właściciel sporego stadka zwierzaków i miłośnik ornitologii.

lek. wet. Paweł Brzostek  

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym w PoznaniuPawła pasja do ultrasonografii zrodziła się już na początku studiów i skłoniła go do prowadzenia kursów oraz szkoleń dla lekarzy weterynarii jak i studentów. Każda okazja, by dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą  którą nieustannie poszerza czytając publikacje z zakresu ultrasonografii– jest dla niego ogromną przyjemnością. 

 

12 w magazynie

Kategoria: