Szkolenie: Ultrasonografia przewodu pokarmowego i trzustki

3.321,00  brutto

Szkolenie: Ultrasonografia przewodu pokarmowego i trzustki

Prowadzący: lek. wet. Michał Gruss, lek. wet. Tomasz Ciecieląg

O czym może świadczyć obrzęk ściany żołądka? Czym jest warstwa grudkowa jelita ślepego i z czym związane jest jej zgrubienie? Czego spodziewać się w obrazie jelita u psa z enteropatią dietozależną? Jakie jest znaczenie ultrasonografii w diagnostyce zapalenia trzustki? Co można wyczytać z badania okolicy odbytu?
Chciałbyś poznać odpowiedzi na powyższe pytania? A może już je znasz, ale chciałbyś popracować nad techniką badania przewodu pokarmowego lub trzustki?
Zapraszamy na dwudniowe szkolenie przeznaczone dla lekarzy weterynarii, którzy opanowali podstawowe umiejętności ultrasonograficzne i chcą poszerzyć swój warsztat o szczegółową ocenę przewodu pokarmowego i trzustki.
W trakcie szkolenia uczestnicy zdobędą najnowszą wiedzę dotyczącą wykorzystania ultrasonografii w diagnostyce chorób układu pokarmowego i trzustki oraz poznają techniczne aspekty badania umożliwiające jego samodzielne wykonanie. Warsztaty obejmują szczegółową część teoretyczną, wspólną analizę skanów oraz samodzielne badanie pacjentów pod okiem prowadzącego.

PLAN SZKOLENIA Dzień 1 10:00-18:00

Część wykładowa
– Techniczne aspekty badania przewodu pokarmowego psa i kota
– Prawidłowy obraz przewodu pokarmowego (kryteria oceny oraz identyfikacja poszczególnych odcinków)
– Prawidłowy obraz trzustki
– Objawy patologii oraz ich interpretacja (wspólna analiza autorskich skanów wysokiej jakosci)
– przerwa obiadowa
Część praktyczna
– Badanie demonstracyjne (szczegółowa ocena przewodu pokarmowego i trzustki) – Samodzielne badanie pacjentów w małych grupach (psy i koty)

Dzień 2 9:00 – 16:00

Część wykładowa
– Objawy patologii oraz ich interpretacja cd.
– przerwa obiadowa
Część praktyczna
– Samodzielne badanie pacjentów w małych grupach (psy i koty)
– Rozdanie certyfikatów

lek. wet. Michał Gruss

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach w Poznaniu. Pasjonat ultrasonografii. Członek European Association of Veterinary Diagnostic Imaging, International Veterinary Ultrasound Society oraz Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Asystent w Katedrze Chorób Wewnętrznych i Diagnostyki na wydziale Weterynarii i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, gdzie wykłada Diagnostykę Obrazową. Swoje umiejętności i wiedzę wykorzystuje nie tylko w pracy klinicznej i akademickiej, ale również dzieląc się nią pisząc do literatury branżowej oraz prowadząc autorskie szkolenia z zakresu ultrasonografii, w trakcie których zawsze przedstawia najnowszą wiedzę. Prywatnie szczęśliwy mąż i tata, właściciel sporego stadka zwierzaków i miłośnik ornitologii.

Tomasz Ciecieląg

Zajmuję się od kilkunastu lat diagnostyką ultrasonograficzną i echokardiografią psów i kotów współpracując z kilkunastoma lecznicami gdzie badam pacjentów

 

12 w magazynie

Kategoria: