Szkolenie: USG jamy brzusznej – Poziom II

3.321,00  brutto

Szkolenie: USG jamy brzusznej – poziom II

Prowadzący: lek. wet. Natalia Baran oraz lek. wet. Tomasz Ciecieląg

Obrazowanie układu rozrodczego, układu moczowego, układu pokarmowego, wątroby, śledziony ze szczególnym uwzględnieniem struktur drobnych związanych z tymi układami (tj. m.in. brodawka dwunastnicy, odźwiernik żołądka, drogi żółciowe) oraz wprowadzenie do obrazowania trzustki i nadnerczy. Wstęp do sporządzania opisów badań.

Dzień 1 
9.00-9.30 Rejestracja uczestników
9.30-12:30 Crash course z narządów jamy brzusznej cz.I (zasady prawidłowego obrazowania narządów, omówienie skanów prawidłowych oraz najczęstszych patologii układu rozrodczego, moczowego, pokarmowego, wątroby i śledziony)
12.30-13.00 Przerwa kawowa
13:00-14:30 Crash course cz.II (trzustka, nadnercza i najczęstsze patologie)
14:30-15:30 Przerwa na lunch
15.30-18.30 Warsztaty na pacjentach

Dzień 2 
9.00-11.00 Wprowadzenie do sporządzania opisów z badań USG + pop quiz z patologii narządów jamy brzusznej
11.00-11.30 Przerwa kawowa
11.30-14.30 Warsztaty na pacjentach
14.30- 15.30 Przerwa na lunch
15.30-16.00 Podsumowanie, wręczenie dyplomów

Natalia Baran
Jestem lekarzem weterynarii i specjalizuję się w diagnostyce obrazowej. Moja praca opiera się zarówno na pracy klinicznej jak i naukowej. Studiowałam na Uniwersytecie WarmińskoMazurskim w Olsztynie oraz na Uniwersytecie Justusa Liebiga w Gießen w Niemczech. Dotychczas miałam przyjemność pracować w międzynarodowych zespołach lekarzy weterynarii na dwóch kontynentach – w Europie i w Afryce.

Obecnie oprócz prowadzenia Gabinetu Weterynaryjnego „VETOGRAFIA” pracuję i doktoryzuję się na Oddziale Radiologii w całodobowej, referencyjnej Klinice Chirurgii Małych Zwierząt na Uniwersytecie Justusa Liebiga w Gießen w Niemczech. Posiadam polski tytuł specjalisty radiologii weterynaryjnej. Poza pracą kliniczną, prowadzę kursy indywidualne i grupowe z zakresu diagnostyki obrazowej dla lekarzy weterynarii oraz studentów medycyny weterynaryjnej. Dodatkowo dzielę się swoją pasją pisząc artykuły z zakresu diagnostyki obrazowej w weterynarii. W międzyczasie biorę udział w kursach, seminariach i konferencjach w Polsce i zagranicą. Swój prywatny czas poświęcam swoim pozostałym pasjom takim jak sport, nauka języków obcych, literatura oraz muzyka.

Tomasz Ciecieląg

Zajmuje się od kilkunastu lat diagnostyką ultrasonograficzną i echokardiografią psów i kotów, współpracując z kilkunastoma lecznicami.

6 w magazynie

Kategoria: