lek. wet. Mateusz HebelSpecjalista radiologii weterynaryjnej. Absolwent studiów podyplomowych „Nowoczesne narzędzia diagnostyki medycznej i terapii” na Politechnice Krakowskiej. Nauczyciel akademicki na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wykładowca w ramach studium specjalizacyjnego „radiologia weterynaryjna” na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach. Prowadzący liczne szkolenia radiologiczne i ultrasonograficzne dla lekarzy weterynarii. Autor i współautor licznych publikacji naukowych oraz zawodowych dla lekarzy weterynarii.
dr n. wet. Wojciech KindaSpecjalista radiologii weterynaryjnej. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Do 2020 roku pracownik Katedry i Kliniki Chirurgii na macierzystej uczelni. Obecnie prowadzi własną praktykę, opartą głównie na teleradiologii i szkoleniach indywidualnych z ultrasonografii.
lek. wet. Jan LorencAbsolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, gdzie w 2008 roku podjął pracę na Katedrze i Klinice Chirurgii i rozpoczął przygodę z diagnostyką obrazową. Od 2010 roku członek European Association of Veterinary Diagnostic Imaging i regularny uczestnik międzynarodowych kongresów, gdzie uzupełnia wiedzę niezbędną do pracy w zakresie ultrasonografii i radiografii. Od 2016 roku członek zarządu Sekcji Weterynaryjnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Poza pracą kliniczną i dydaktyczną amator ornitologii i gier strategicznych.
dr n. wet. Anna ŁojszczykW 2006 roku ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, gdzie następnie podjęła zatrudnienie w Pracowni Radiologii i Ultrasonografii Katedry i Kliniki Chirurgii Zwierząt. W 2013 roku obroniła pracę doktorską z zakresu radiologii weterynaryjnej i zaczęła pracę na stanowisku adiunkta, poświęcając się pracy naukowo-badawczej związanej z diagnostyką obrazową zwierząt towarzyszących. Od wielu lat jest członkiem EAVDI – European Association of Veterinary Diagnostic Imaging. W 2016 roku zdobyła tytuł specjalisty w dziedzinie radiologia weterynaryjna
lek. wet. Marta BoruczkowskaAbsolwentka Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie. Od 2016 roku specjalista chorób wewnętrznych psów i kotów (UWM Olsztyn) oraz chorób zwierząt nieudomowionych (SGGW Warszawa).
Ukończyła podyplomową szkołę kardiologiczną organizowaną przez The European School for Advanced Veterinary Studies w Luksemburgu.
Na co dzień stacjonuje w Trójmieście i tam otacza opieką kardiologiczną i pulmonologiczną swoich pacjentów.
Specjalizuje się w echokardiografii i diagnostyce radiologicznej klatki piersiowej.
Niespokojna dusza, typ ciągłego poszukiwacza nowych rozwiązań i metod leczenia, organizatorka indywidualnych szkoleń dla lekarzy weterynarii.
Jest członkiem ESVC (The European Society of Veterinary Cardiology) oraz PSLWM (Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych
Zwierząt) .
lek. wet. Tomasz CiecielągUkończył studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UP w Lublinie w 2005 roku. Zajmuje się i pasjonuje echokardiografią i ultrasonografią jamy brzusznej od 2007 roku. W 2011 roku uzyskał tytuł specjalisty Chorób Psów i Kotów. Obecnie współpracuje z zaprzyjaźnionymi lecznicami głównie w zakresie ultrasonografii i echokardiografii. Chętnie bierze udział w szkoleniach zarówno jako uczestnik jak i prowadzący. Poza pracą od zawsze jego największą namiętnością była i jest gitara elektryczna oraz muzyka co widać i słychać w zespole Setheist.
dr n. wet. Natalia SowińskaUkończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu w 2009. W 2013 roku obroniła pracę doktorską, którą przygotowywała w Katedrze Rozrodu Zwierząt na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu, pod opieką pana prof. Wojciecha Niżańskiego i w Leibniz Institute for Zoo and Wildlife Research w Berlinie, pod opieką pani prof. Katariny Jewgenow. W 2012 ukończyła studia specjalizacyjne z zakresu Rozrodu Zwierząt, a w 2017 z zakresu Chorób Zwierząt Nieudomowionych. Od 2010 jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Weterynaryjnego Rozrodu Małych Zwierząt (EVSSAR). W trakcie swoje pracy zawodowej odbyła liczne staże zagraniczne m.in. w Klinice Małych Zwierząt w Monachium (LMU), w Klinice Rozrodu w Hanowerze (TiHO) oraz w Klinice Małych Zwierząt Szent Istvan University w Budapeszcie. Od 2020 pracuje na stanowisku adiunkta Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Poznaniu oraz przyjmuje pacjentów w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu rozrodu zwierząt, a także wielu wystąpień konferencyjnych. Jej zainteresowania kliniczne i naukowe koncentrują się dookoła rozrodu zwierząt towarzyszących oraz biotechnik rozrodu kotów i dzikich kotowatych. Prywatnie jest miłośnikiem psów, szczęśliwą właścicielką 5 letniej suczki-mieszańca oraz mamą Stasia i Florka. Uwielbia sport i spędzanie czasu na świeżym powietrzu.
lek. wet. Lidia NosalAbsolwentka Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie oraz członek AOVET (Advanced Techniques of Small Animal Fracture Management).
Stażystka w klinice Emergency Vets Now w Wielkiej Brytanii, od początku studiów mocno związana ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Krakowie. Stale poszerza swoją wiedzę z zakresu ultrasonografii i chirurgii na szkoleniach w kraju i za granica, takich jak AOVET oraz ESAVS (European School for Advanced Veterinary Studies).
Na codzień pracuje w gabinecie weterynaryjnym ARWET w Wieliczce, prowadzi również liczne szkolenia z zakresu ultrasonografii jamy brzusznej, klatki piersiowej oraz układu mięśniowo-szkieletowego. Dodatkowo tworzy edukacyjny fanpage zrzeszający lekarzy medycyny weterynaryjnej oraz studentów pragnących zgłębiać tajniki ultrasonografii oraz chirurgii Vetlisek Prywatnie jest fanką Jasia Fasoli oraz motocykli.
lek. wet. Michał GrussAbsolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach w Poznaniu. Od roku 2017 zawodowo związany z Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej w Poznaniu. Ukończył wiele polskich oraz zagranicznych szkoleń. Pasjonat ultrasonografii; członek European Association of Veterinary Diagnostic Imaging. Poza pracą amator ornitologii oraz enologii.